Jaki jest najlepszy rower wyprawowy?

Wybór odpowiedniego roweru nie jest łatwym wyborem, a szczególnie dla osoby, która za bardzo na rowerach się nie zna i swoją przygodę z tym środkiem transportu, dopiero próbuje rozpocząć. Jeżeli marzy się takiej osobie przygoda rowerowa, polegająca na długich czasem nawet wielotygodniowych wyjazdach w świat, to na pewno powinna ona zwrócić uwagę na jeden szczególny rodzaj roweru.

Rower trekkingowy – idealny na długie wyprawy

rower trekkingowy

Jeśli ktoś początkujący ma marzenie o tym, aby podróżować na rowerze naprawdę długie dystanse, a dodatkowo z bagażami, to powinien on zwrócić uwagę głównie na rower trekkingowy. Kiedyś było to dość oczywiste, ale obecnie takie już do końca nie jest. Bardzo często informacje o rowerach brane są z Internetu, a tam króluje obecnie rower grawelow, również w wydaniu podróżniczym.

Grawel nie jest oczywiście złym wyborem, jest nawet lepszym pod wieloma względami niż trekking, ale pod warunkiem, że jeździ na nim osoba doświadczona. W przeciwnym wypadku jego zalety mogą obrócić się na naszą niekorzyść. Wystarczy tylko spojrzeć na pozycję rowerzysty, jaką musi przyjąć.

Co powinien mieć dobry rower trekkingowy?

Warto powiedzieć, jakie cechy powinien mieć rower trekkingowy. Oczywiście pomijając sprawy takie oczywiste jak dobrze dobrany rozmiar. Przede wszystkim rower trekkingowy powinien być możliwie jak najlżejszy. W długiej podróży dojdą nam do masy roweru jeszcze sakwy z bagażami, więc każdy kilogram mniej jest naprawdę istotny. Dodatkowo rower podróżnika powinien mieć dużą kierownicę, aby można było na niej zamontować dużo gadżetów oraz regulowany mostek, aby można było zmieniać pozycję na rowerze. Dodatkowo w rowerze turystycznym mile widziane jest dynamo, z opcją ładowania urządzeń zewnętrznych (umieszczone w piaście) oraz wygodne siodełko i chwyty kierownicy.