Zapięcie do roweru

W przypadku częstego zostawiania swojego jednośladu w miejscu publicznym jest on narażony na kradzież. Idealnym zabezpieczeniem przeciwkradzieżowym jest zapięcie do roweru. Dzięki niemu możemy przypiąć swój pojazd praktycznie wszędzie. Poza nim stosowane są również na przykład: alarmy, GPS, blokada itp.

Jak używać?

W miejscach publicznych coraz częściej można spotkać stojaki, w których możliwe jest zostawienie pojazdu. Ułatwiają one również założenie zapięcia do roweru. Najprostsze zabezpieczenie można założyć na szprychy i przypiąć do stojaka. Celem zapinania jednośladu jest zniechęcenie złodzieja do kradzieży.

Różne rodzaje

Zapięcia mogą być wykonane z różnych materiałów i być odbezpieczane na różne sposoby. Najlepsze zabezpieczenia znajdziesz tutaj. W większości są one wykonane z wytrzymałego materiału, który nie będzie podatny na rozerwanie, przecinanie i inne uszkodzenia mechaniczne. Kiepską ochroną, która może być przecięta ostrymi nożycami to często wybierane linki. Bardzo dobrym wyborem jest U-lock, który jest trudniejszy w zamocowaniu, ale za to jest bardzo odporny. 

Ciekawym sposobem na zamknięcie swojego pojazdu jest zapięcie łańcuchowe, które jest bardzo wytrzymałe i długie, co pozwoli na łatwiejsze zamocowanie jednośladu. Jego wadą jest duża waga. Niestety nawet najbardziej wytrzymałe urządzenie może zostać zniszczone przez dobrze wyposażonego złodzieja rowerowego. Lecz zajmie mu wiele czasu, co na pewno zwróci uwagę wielu osób. Odblokowanie zamka jest możliwe za pomocą kluczyka, lub kodu.