Jakie buty do siatkówki wybrać?

Niezależnie czy jesteś zawodowym siatkarzem, czy też amatorem gry rekreacyjnej, zawsze musisz pamiętać o bezpieczeństwie i wygodzie. Dobrze dobrane buty do siatkówki to gwarancja  amortyzacji, szybkich reakcji na polu gry i stabilizacji. Czym się kierować przy ich zakupie?

Wysokiej jakości materiał

Idealne buty do siatkówki odprowadzać będą wilgoć, nie dopuszczając jednocześnie do pocenia się stopy. Sztuczne tworzywa doprowadzać zaś będą do odparzeń i utrudniających grę odcisków. Postaw na wysokiej jakości materiały, kierując się rekomendacjami profesjonalnych producentów.

Stabilna konstrukcja

Konstrukcja butów do siatkówki to jeden z najważniejszych czynników wyboru. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest obuwie z wysoką cholewką, które zmniejsza obciążenia stawów i stanowi ochronę dla kostek. Dobrą przyczepność na boisku zapewnią zaś odpowiednio ukształtowane, grube i twarde podeszwy. Najlepiej sprawdzają się te wykonane z gumy czy kauczuku. 

Dobrze dobrany rozmiar

Właściwy rozmiar obuwia to gwarancja wygody i bezpieczeństwa. Zbyt małe buty do siatkówki znacznie pogorszą swobodę ruchów, zbyt luźne- staną się łatwą okazją do kontuzji stopy. Zwróć ponadto uwagę na rodzaj sznurowania, które na znaczny wpływ na stabilizację. 

Odpowiednio dobrane buty sportowe zapewnią komfort nawet podczas wielogodzinnych treningów. Wybierając parę idealną dla siebie kieruj się nie tylko wyglądem i ceną, ale także konstrukcją i jakością materiału. Wszystkie z czynników staną się gwarancją sportowego sukcesu. 

Buty do siatkówki dostępne na https://dobrenarty.pl/odziez-i-obuwie/buty-do-siatkowki/