Sklep sportowy – jak kupować by się nie „naciąć”

Wraz ze wzrostem popularności sportu w naszym kraju oraz otwieraniem się coraz większej ilości siłowni, szkółek sportów walki i obiektów prowadzących zajęcia sportowe, wzrosło zapotrzebowanie na sprzęt sportowy wysokiej jakości. Do już istniejących od lat na rynku firm zaczęły w bardzo szybkim tempie dołączać nowe. Tak w tym momencie wybór artykułów sportowych jest bardzo szeroki, produkty różnią się od siebie ceną, ale i jakością. Co zamówić, gdzie kupić, czy nie płacę tylko za markę?

To tylko część pytań, które zadajemy sobie przed zakupem sprzętu. Dodatkowo w dobie globalizacji coraz bardziej popularne stają się zakupy towaru w Chinach z darmową dostawą do Polski i innych krajów Unii Europejskiej. Mało tego towary te niejednokrotnie są wysyłane z europejskich magazynów, co skraca czas oczekiwania na zamówienie i zwalnia nas z opłat celnych.


Jakie sklepy sportowe wybrać?


Zdecydowanie nie polecam zakupów bezpośrednio z Chin, popieram to niestety własnym doświadczeniem. Produkty, szczególnie odzieżowe które oferują ich sklepy sportowe w rzeczywistości znacznie odbiegają od tych przedstawionych na zdjęciach, co w moim przypadku za każdym razem kończyło się wizytą u krawcowej i w ten sposób „zaoszczędzone” na cenie towaru pieniądze oddałem fachowcowi za jego pracę.

Kierując się wyborem sklepu sportowego powinniśmy wybierać sprawdzone i uznane marki, w którym pracują nie tylko sprzedawcy, ale przede wszystkim doradcy, aby finalny zakup spełniał nasze oczekiwania.
Warto wcześniej upewnić się czy nie będziemy mieli problemu ze zwrotem lub wymianą towaru na inny rozmiar, może to dotyczyć w szczególności bielizny termoaktywnej.

Jeśli ceny w danym momencie są dla was zbyt wysokie, na zakup sprzętu z górnej półki, warto sprawdzić czy dany sklep nie posiada swojego outletu, sam kupuje w taki sposób odzież do treningu jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w połowie ceny. Czasem warto zaczekać na odpowiedni moment, promocję.