Co obejmuje sprzęt zimowy?

Sprzęt zimowy to pojęcie bardzo szerokie. Dotyczy akcesoriów niezbędnych do uprawiania sportów podczas mroźnej pory roku. Jak sami wiemy, jest ich bardzo wiele. To z kolei oznacza, że wizyta w sklepie sportowym może przyprawić. o prawdziwy zawrót głowy. Sklepy zajmujące się sprzedażą ekwipunku zimowego podzielone są na konkretne działy. Dzięki temu łatwiej znaleźć to, co nas interesuje. Co właściwie należy do kategorii sprzętu zimowego?

Sprzęt narciarski

Czyli podstawa plus gadżety zwiększające bezpieczeństwo na stoku. Podstawą są oczywiście narty, buty i kijki. Do drugiej grupy należą: gogle, kask, rękawice, okulary przeciwsłoneczne. Nie można zapomnieć o kombinezonie oraz bieliźnie termicznej, która utrzymuje stałą temperaturę ciała, zabezpiecza przed mrozem i ogranicza nadmierne wydzielanie potu.

Turystyka zimowa i wspinaczka lodowa

Wśród miłośników sportów zimowych nie brakuje tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez wspinaczki. Latem uchodzi ona za dużo łatwiejszą. Porą zimową niebezpieczeństwo w górach wzrasta ze względu na śliskie podłoże, zapadający się śnieg oraz zagrożenie lawinowe. Należy więc wyposażyć się w takie przedmioty jak: raki na buty, czekany, czy łopaty lawinowe.

Inne zimowe sporty

W sklepie sportowym wśród sprzętu zimowego znajdziemy również rzeczy przydatne podczas jazdy na lodzie: łyżwy figurowe i hokejowe, kije do hokeja, ochraniacze na kolana, nagolenniki, ochraniacze na narządy płciowe, rękawice, nałokietniki, spodenki i getry hokejowe, koszulki i kaski.

Sprzęt zimowy można nabyć na KrakowSport.pl.