Jak wybrać gogle narciarskie?

Decyzja o rozpoczęciu przygody ze stokiem narciarskim to doskonałe posunięcie, które powinno iść w parze w zakupem odpowiednich gogli. Ten niepozorny sprzęt sprawdza się doskonale do ochrony twarzy oraz oczu przed wszystkimi zagrożeniami, którymi może spotkać się narciarz na stoku. Jak wybrać gogle?

Jak wybrać gogle?

Najważniejszą cechą dobrych gogli jest ich dopasowanie do twarzy. Sprzęt, który ma dobrze chronić twarz i oczy powinien być dobrany zgodnie z płcią. Koniec końców mężczyźni i kobiety mają inny kształt twarzy. Ponadto wybierający sprzęt należy to robić pod kask. Chodzi o to, aby kask i gogle idealnie do siebie pasowały. Kolejną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest obecność filtru UV, który uchroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Warto mieć na uwadze, że część azjatyckich producentów może okłamywać klientów w tej materii.
Jeżeli zostały znalezione pasujące do twarzy i kasku gogle w filtrem UV należy się upewnić, że istnieje możliwość wymiany soczewek.

Należy pamiętać, że gogle, które mają zapewnić pełną widoczność muszą mieć soczewki dostosowane do panującej pogody. Wybierając model z możliwością wymiany soczewek nie ma konieczności nabywania kilku par gogli. Kwestią mającą wpływ na komfort użytkowania i pole widzenia jest kształt szyby. Wysokiej jakości gogle m.in. gogle uvex wyposażone są w szyby w kształcie sferycznym. Niestety, ale tanie modele z szybami płaskimi znacząco ograniczają pole widzenia. Ostatnią rzeczą o której należy pamiętać jest zastosowanie systemu anti-fog, który uniemożliwia parze wodnej osadzać się goglach.