Idealna kurtka na wyprawy wiosenne w góry

Góry są piękne o każdej porze roku. Wiosną, latem, jesienią oraz zimą. Nie brakuje śmiałków, którzy wybierają się na górskie wyprawy zawsze wtedy, kiedy mają czas wolny. Nie można zapomnieć o tym, aby do takich wypraw się solidnie przyłożyć – m.in. zabierając ze sobą odpowiednie elementy garderoby. Czy to wiosna, czy to zima – zawsze należy mieć przy sobie kurtkę. Po to, aby móc utrzymać ciepłotę ciała, kiedy dojdzie do nagłego załamania pogody. Jaką kurtkę warto wybrać na wyprawę górską, w porze wiosennej?

Kurtki na każdą pogodę

Dobrym wyborem mogą okazać się kurtki Patagonia. Oferowane są one w wersji damskiej, jak również męskiej. Dlaczego? Ponieważ będą one dobrym wyborem na każdą okazję, jeżeli chodzi o porę wiosenną i jesienną. O ile ktoś oczywiście wędruje w niższych partiach górskich.

Zawsze, wybierając się na wyprawę w góry, trzeba sprawdzić przynajmniej w kilku wiarygodnych źródłach, z jaką aurą ma się do czynienia wyżej. Przykład? W samym Zakopanym świecić może piękne, wiosenne słońce. Idealna pogoda do tego, aby odbyć spacer. Tylko że wiosną, na szczytach gór, nadal mogą panować warunki zimowe. Nikogo nie zdziwi zalegający u góry śnieg. Trzeba więc liczyć się z tym, że co innego będzie na dole, a co innego na górze. Dlatego też tak ważną kwestią jest przygotowanie odpowiedniej kurtki.

Kurtki o dobrych właściwościach

Dlatego też kurtki Patagonia mogą okazać się trafionym wyborem – https://www.polarsport.pl/kurtki-patagonia. Ot, chociażby ze względu na znajdujący się w nich softshell. Jest to materiał, który gwarantuje organizmowi wysoką oddychalność. Kurtka z takim dodatkiem będzie w stanie ochronić człowieka przed nagłymi i silnymi porywami wiatru. Tym bardziej, że takiego wiatru nigdy nie brakuje w górach – bez względu na to, z jaką dokładnie porą roku ma się do czynienia.

Aczkolwiek, warto sprawdzić, czy kurtka posiada specjalną membranę przeciwdeszczową. Softshell jest jak najbardziej polecany, dobry, ale ma jedną wadę – nie jest w stanie uchronić przed potężnymi ulewami, na jakie równie łatwo można się natknąć. Warto więc zorientować się, czy kurtki Patagonia lub też innych marek, taką membranę posiadają. Jeżeli nie – można dokupić ją samodzielnie. Tak, ochrona przed wiosennym deszczem jest koniecznością w górach.

Jeżeli w wysokich górach, gdzie ktoś może wybierać się, nadal panują warunki zimowe, warto postarać się o kurtki z wypełnieniem puchowym lub syntetycznym. Dzięki temu będzie można zapewnić sobie nie tylko odpowiednią ilość ciepła, ale także bezpieczeństwo przed nagłym wychłodzeniem organizmu.