Czy warto mieć foki na nartach?

Jazdę na nartach można podzielić na różne grupy. Wśród najpopularniejszych można wymienić skituring, czy też splitboarding. Jest wiele chętnych osób, które z wielką przyjemnością podchodzą do uprawiania tego rodzaju dyscypliny. Aczkolwiek, nie można zapomnieć, że w tym przypadku potrzebne będą foki na narty.

Po co są foki?

Nie każda osoba świadoma jest tego, po co są foki do nart skiturowych,. Warto więc udzielić „dwóch słów” wyjaśnienia, dzięki czemu będzie można zrozumieć, że znaczenie tych dwóch elementów jest naprawdę ważne. Otóż foki to małe, niepozorne elementy, które sprawiają, że można dotrzeć do wyznaczonego celu – w szczególności, jeżeli trasa jest naprawdę trudna do zdobycia. Foki przyklejane są do nart na dwa sposoby. Pierwszy – specjalny klej. Drugi – metoda gecko.

Które foki należy wybrać?

foki skiturowe

Zła wiadomość dla wszystkich fanów skituringu i splitboardingu – istnieje kilka rodzai fok. Wybór nie będzie łatwy, ale mierząc się z tym zadaniem po raz pierwszy, w przyszłości będzie wiadome co należy czynić. Do tego, nie można zapomnieć o tym, że ten element, należy przymocować w odpowiedni sposób. Może się wtedy okazać, że foki muszą zostać…przycięty. Niemożliwe? A jednak. Na początku, dla laika temat wydawać się może skomplikowany. Jednak jak już było wspomniane – wszystko można opanować. W szczególności, jeżeli komuś na tym naprawdę mocno zależy. W sklepach bardzo często można spotkać się z pomocnymi osobami, które pomagają wybrać odpowiednie modele fok każdemu narciarzowi.