Z czym nie nosić spodni dresowych?

Dresy męskie cieszą się dużą popularnością. Są panowie, którzy najchętniej nosiliby je zawsze i wszędzie. Niestety, ale nie jest to dobry pomysł, bo nie zawsze dresy wyglądają dobrze. Z czym nie powinno się ich nosić. Jakie zestawienie jest kiepskim pomysłem?

Z marynarką

Spodnie od dresu i marynarka to połączenie, które nie może się udać. Nawet jeśli weźmie się pod uwagę marynarkę casualową, to z pewnością nie będzie ona dobrze wyglądała ze spodniami typu dres. Nie można mieć wątpliwości, że są one zarezerwowane wyłącznie dla nieoficjalnych stylizacji i nie powinno się próbować tego zmienić. Spodnie dresowe z pewnością nie są dobrym wyborem na egzaminy, rodzinne uroczystości czy romantyczne randki. Nie powinno się też zakładać ich na rozmowy o pracę czy o awans. Wszędzie tam, gdzie konieczny jest formalny strój, powinno się zapomnieć o dresach.

Z eleganckimi butami

W tym wypadku sprawa wygląda podobnie jak w przypadku zestawienia dresów z marynarką. Połączenie jej z eleganckim obuwiem po prostu się nie uda. Dresy męskie mają charakter sportowy. Widać po nich, że są one przeznaczone dla osób, które cenią sobie luz… więc takie też powinny być dodatki do stylizacji z ich wykorzystaniem. Eleganckie lakierki albo męskie botki nie sprawdzą się w tym zestawie. Do dresów powinno się jednak wybierać obuwie sportowe, które daje tyle samo wygody, co same spodnie. Dzięki temu jest to połączenie idealne na wszystkie nieoficjalne spotkania. Bez obaw można zakładać je każdego dnia do szkoły, na zajęcia i w wielu wypadkach – do pracy. Jeśli nie ma określonego uniformu, to spodnie dresowe i buty sportowe mogą sprawdzić się jako odzież w wielu różnych zawodach – od tych czysto fizycznych i budowlanych aż po nauczycieli i trenerów. To z pewnością zestaw, jaki powinien znaleźć się w każdej męskiej garderobie.