Jak dobrać korki piłkarskie?

Wybór korków piłkarskich to z pozoru bardzo prosta czynność jednak w rzeczywistości nie jest to tak oczywiste, jak by się mogło wydawać. Oprócz podstawowego kryterium, jakim jest rozmiar buty musimy też dobrać do nawierzchni na jakiej zamierzamy grać.

Inne buty zalecane są na trawę naturalną, a inne na sztuczną. Przykładowo na trawie naturalnej najlepiej sprawdzą się buty typu: LANKI FG oraz LANKI FG/AG, a na mokrej trawie naturalnej potrzebne będą już WKRĘTY/MIXY SG albo WKRĘTY/MIXY SG-PRO.

Jeśli zamierzamy grać na boiskach ze sztuczną nawierzchnią na przykład na popularnych orlikach w takich warunkach lepiej sprawdzą się FXG – korki o specjalnej konstrukcji, umożliwiające grę zarówno na sztucznej, jak i naturalnej murawie, TF/TT – z podeszwą z gumowymi koreczkami o niezbyt dużej wielkości.

Najlepiej sprawdzą się na orliku nawet przy zmrożonej nawierzchni. AG – to z kolei buty korki stworzone pod każdym względem pod boiska o sztucznych nawierzchniach trawiastych, liczba korków, jakie posiadają jest większa od tradycyjnych LANEK. Buty należy także dopasować pod względem poziomu zaawansowania.

Inne buty powinniśmy zakupić, jeśli gramy amatorsko, inne, jeśli gramy półprofesjonalnie, a jeszcze inne, jeśli gramy profesjonalnie. W zależności od przeznaczenia korków będą się różnić użyte przy ich produkcji materiały a co za tym idzie również cena, którą należy zapłacić za ten produkt. Ostatnim z kryteriów, jakie musimy rozważyć jest wybór materiału w jakim chcemy mieć korki. Niektóre buty wykonane są ze skóry, a inne z materiałów syntetycznych. 

Wybór, które są lepsze zależy tylko od naszych preferencji. Buty piłkarskie można nabyć w tym miejscu.