Kijki trekkingowe

Każda z nas chce i próbuje dbać o siebie. Przede wszystkim skupiamy się żeby zadbać o formę na lato. Nie przekonują nas jednak ciężkie treningi na siłowni i bardzo duży wysiłek. Co zrobić, żeby osiągnąć wymarzoną sylwetkę w lekki i skuteczny sposób? Kijki trekkingowe to rozwiązanie dla każdej z nas.

Kijki trekkingowe do czego służą?

Kijki do trekkingu są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dbają o formę bez ciężkich ćwiczeń. Codzienne spacery z kijkami, które wprawiają w ruch także ramiona, pozwolą na spalanie dodatkowych kilogramów. Spacery z kijami trekkingowymi można porównać do ćwiczeń na orbitreku na siłowni. Plusem tutaj jest to, że ćwiczenia te wykonujemy na świeżym powietrzu. Oprócz mięśni, korzystają z tego te z nasze płuca. 

Gdzie kupić kijki trekkingowe?

Kije trekkingowe są dostępne we wszystkich sklepach ze sprzętem sportowym, oraz w sklepach rehabilitacyjnych. Koszt takich kijków zaczyna się już od 100 zł. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na stabilność kijków, oraz ich długość. Muszą dopasować się do dłoni i być na wysokości łokci. To ważne, jeśli chcemy, aby nas trening przyniósł odpowiednie efekty w postaci spalonych kalorii. 

Kijki trekkingowe to doskonały sposób na spalanie zbędnych kilogramów. Te zajmujące mało miejsca elementy sprawdzają się podczas letnich, wiosennych, jak i jesiennych spacerów. Ten rodzaj ćwiczeń sprawdzi się dla osób w każdym wieku, zarówno dla osób młodych jak i starszych. To doskonała alternatywa dla męczących ćwiczeń siłowych na siłowni.

Kije trekkingowe i nie tylko dostępne na stronie Krakowsport.pl.