Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Co roku wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z jazdą na nartach. Ci, co wkręcili się w ten sport i już naprawdę świetnie sobie radzą na stoku – często rozglądają się za zakupem odpowiednich nart. Gdzie najlepiej kupić takie sprzęt i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Poniżej, kilka cennych wskazówek.

Narty „szyte na miarę”


Instruktorzy jazdy na nartach zgodnie twierdzą, iż narty muszą być odpowiednio dopasowane do ich właściwości. W związku z tym, iż wybór w sklepach jest ich bardzo duży – bez problemu każdy zainteresowany dopasuje taki asortyment do swoich potrzeb i do stylu jazdy. Decydując się np. na narty dynastar trzeba sprawdzić, czy ich rozmiar jest właściwy do wzrostu oraz czy dany model sprawdzi się przy stylu jazdy, jaki dana osoba preferuje.

Typy nart


Narty dynastar występują w wielu wersjach. Można wybierać pomiędzy modelami przeznaczonymi dla osób początkujących, nart „allround” czyli modeli nart najbardziej powszechnych i standardowych, na które najczęściej decydują się klienci, którzy już świetnie sobie radzą na stoku oraz szukają modelu do bezpiecznej, typowo rekreacyjnej jazdy. Są także bardziej fachowe i specjalistyczne narty, które przeznaczone są dla osób, na duże śniegi i na naprawdę wymagajcie trasy. Ten typ nart jest dość drogi i wymaga już sporo wiedzy i doświadczenia od swojego właściciela. Osoby, które jednak zimą szukają mocnych wrażeń – często wybierają właśnie ten typ, które bez problemy można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie.