Kurtki narciarskie męskie – pomagamy wybrać najlepszą

Właściwy strój na stok to zwykle trzy warstwy – bielizna termoaktywna, docieplenie oraz odzież wierzchnia. Tę ostatnią stanowi odpowiednio dobrana, kurtka narciarska. Aby dobrze spełniała swoją rolę, musi spełniać określone paramenty. Jakie zatem właściwości posiadają najlepsze kurtki narciarskie męskie i czym mężczyźni mogą się kierować przy zakupie.

Kolor i fason

Płeć męska nie jest wcale po tym względem dyskryminowana. Półki sklepowe oferują szeroką gamę kolorystyczną – od neonów po stonowane odcienie czerni i granatu. Tak więc, zależnie od gustu, można pozostać bliżej stylu, który preferuje się na co dzień.

Wodoodporność i oddychalność

Estetyka wykonania nie będzie miała znaczenia, jeśli kurtka nie będzie posiadała membrany. To dodatkowa warstwa, która chroni przez wiatrem i wodą. Membrany w kurtkach różnicuje się przy pomocy dwóch, określanych w liczbach, paramentów: wodoszczelności i oddychalności.

Tę pierwszą, określa się w milimetrach słupa wody. Im wyższy jest ten współczynnik, tym lepiej. Oddychalność to zdolność materiału do odprowadzania pary wodnej na zewnątrz. Określa się ją przy pomocy gramów wody, które są przepuszczane przez metr kwadratowy materiału na dobę.

Odpowiedni rozmiar

Naturalna sprawa, ale nie do końca. Kurtki narciarskie męskie są dość luźne. Powinny takie być, by jeździło się wygodnie. Dla pewności warto przed zakupem zmierzyć swoje ciało (obwód klatki piersiowej, długość tułowia, długość rękawa) i skorzystać z tabeli rozmiarów oferowanych przez producentów.