Jakie rowery dziecięce wybrać

Wybierając pierwszy rower dla swojego dziecka warto poważnie zastanowić się nad rowerami biegowymi, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Rowery biegowe pozbawione są całego układu napędowego. Mowa tutaj oczywiście o pedałach, przerzutkach i łańcuchu. Modele tego typu to najlepszy sposób, aby dziecko nauczyło się utrzymać równowagę. W rowerach biegowych nie potrzebne są kółka boczne, ponieważ do łapania równowagi dzieciaki używają własnych nóg. Jest to najlepszy wybór dla dzieci od 2 do 4 roku życia.

Co dla starszych dzieci

Dla starszych dzieci najlepszym wyborem są rowery dziecięce 16″ i 20″ z pedałami, które można znaleźć praktycznie w każdym sklepie rowerowym. Jeżeli dziecko korzystało wcześniej z rowerków biegowych, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że niepotrzebne będą boczne kółeczka.

Jakie modele dla starszych dzieci

Komunijne rowery dziecięce to modele na 24″ kołach. Jest to najlepszy wybór dla dzieci, które przekroczyły 120cm wzrostu. Jeżeli dziecko przekroczy 145 cm, to można poważnie zastanowić się nad zakupem roweru dla dorosłych osób.

O czym należy pamiętać

W przypadku małych dzieci przydać może się nie tylko oryginalny rower dziecięcy, ale również wiele dodatkowych akcesoriów. W pierwszej kolejności warto postawić na porządny kask i ochraniacze. W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również liczniki rowerowe i zabawne trąbki zamiast dzwonka.