Jakie zalety płyną z gry w piłkę nożną?

Piłka nożna, to bezkonkurencyjnie, najlepszy sport, który jest wykonywany w Polsce. Grają w nią obecnie zarówno dzieci oraz dorośli: mężczyźni i kobiety. Tak naprawdę, to każda osoba znaleźć może w niej coś innego – coś dla siebie.

Praca za granicą
http://praca.sherpaforce.pl/oferty-pracy-w-holandii
Oferty pracy w Holandii.
Praca za granicą w nowym wymiarze.

Piłka nożna jest dyscypliną sportu, która jest wyjątkowa i interesująca ze względu na to, że nie ma w niej powtarzalnych akcji. Ciągle coś się dzieje, także gwarantuje niezliczoną ilość akcji, które genialnie mogą urozmaicić grę. Zawodnicy non stop są w ruchu i piłki po prostu nie da się zatrzymać w miejscu. Na boisku bez wątpienia cały czas coś się dzieje. Prawdopodobnie to właśnie dzięki temu zjawisku dochodzi do tego, że na stadiony przychodzą dosłownie tłumy kibiców, aby oglądać zawodników w akcji w trakcie trwania meczu.

Piłka nożna bezapelacyjnie jest sportem, jednak są osoby, które porównują ją wręcz do spektakli teatralnych albo stawiają ją ponad, ponieważ nie można przewidzieć tego, co w danym momencie wydarzy się na boisku.

Sport, a już szczególnie gry zespołowe (między innymi piłka nożna) nie tylko wpływają na rozwój mięśni, doskonalą nasz aparat ruchu, kształtują szybkość, siłę i wytrzymałość, lecz także w dużej mierze bawią, uczą oraz bez wątpienia wychowują. Powszechnie jest znanych wiele naturalnych czynników zdrowotnych, które daje piłka nożna. Można też rzec, iż jest to swojego rodzaju „szkoła życia”. To właśnie podczas tej gry możemy poznać smak zwycięstwa, ale też przegrać i podnieść się po wymierzonym ciosie. Nie dajemy także za wygraną w sytuacjach, które są beznadziejne, staramy się stale rozwijać i dążyć do tego, aby w końcu wygrać.

Młodzi zawodnicy – to oni zostaną ukształtowani przez piłkę. Można wypielęgnować w nich wiele dobrych cech, które z całą pewnością, okażą się pomocne w życiu dorosłym. Ćwiczenie zręczności, zabawa, zwinność, siła mięśni oraz wytrzymałość – zapewnia dzieciom rozwój umysłowy, fizyczny, jak i pozwala na rozwijanie się społecznych cech osobowości.

Reasumując, to oczywiście poza zdrowotnymi walorami, jakie niesie za sobą uprawianie piłki nożnej, to kształtują się także pewne cechy psychiczne. Możemy tutaj śmiało wyróżnić: odpowiedzialność, obowiązkowość, zaradność, śmiałość, zaufanie, życzliwość, sprawiedliwość, godność oraz honor, siła charakteru, siła woli i ambicji, spokój i opanowanie, samokontrola, umiejętność samooceny oraz umiejętność, aby radzić sobie w sytuacjach trudnych. Ponadto piłka nożna jest sportem, który kształtuje również pozytywne cechy grupowe, takie jak: zespołowa odpowiedzialność, gotowość niesienia pomocy, współpraca, poszanowanie drugiej osoby oraz stosowanie się do zasad „fair play” w życiu sportowym i nie tylko.
Gra w piłkę może również przeciwdziałać złym cechom charakteru, które pragniemy zwalczyć. Możemy tutaj śmiało wyróżnić: obwinianie innych za swoje niepowodzenia, dominację za wszelką cenę, egoizm i samolubność, zazdrość, agresję, lekkomyślność, zawiść, zarozumiałość, lenistwo oraz lęk – jako cechę i lęk – jako stres oraz stan.

Piłka nożna niesie ze sobą wiele pozytywów. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą nauczyć się radzić z swoim słabymi cechami charakteru i kształtować te dobre.