Płyn hamulcowy do roweru – jak wybrać odpowiedni?

Wiele osób kochających jazdę na rowerze nie zdaje sobie sprawy z istotnej roli płynów hamulcowych. Są to produkty mające niezwykle istotny wpływ na bezpieczeństwo w czasie korzystania z jednośladów. Podpowiadamy, jaką role spełniają takie płyny i czym się kierować przy ich zakupie.

Płyn hamulcowy do roweru – dlaczego jest tak ważny?

Najprościej rzecz ujmując, płyn hamulcowy do roweru ma wypełniać przewody w hamulcach hydraulicznych. Mówiąc ściślej jest umieszczany w przewodzie, który łączy klamkę z zaciskiem. Według opinii większości rowerzystów jest to znacznie efektywniejsze rozwiązanie od klasycznej linki stalowej. Taki płyn ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo osoby kierującej jednośladem. Ponadto, chroni układ hamulcowy przed jego przegrzaniem oraz zmniejsza ryzyko pojawiania się korozji.

Jak wybrać odpowiedni płyn hamulcowy?

Układy hydrauliczne to coraz powszechniejszy element współczesnych rowerów. Dlatego, warto inwestować w wysokiej jakości płyny hamulcowe, które będą optymalizowały ich prace. Tego rodzaju specyfiki powinny się cechować takimi cechami jak:

  • zapewnianie odpowiedniej ochrony przed wilgocią – dobry płyn hamulcowy do roweru minimalizuje ryzyko występowania korozji.
  • zapobieganie przegrzewaniu się hamulców, co znacznie zwiększa ich żywotność oraz wydajność.
  • łatwość wypierania powietrza z układu hamulcowego.
  • zapewnianie optymalnej siły hamowania jednośladu.