Rower crossowy – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Dla wielu osób, rowery crossowe to pojazdy przeznaczone do jazdy tylko po bezdrożach czy górskich ścieżkach. Nie jest to jednak prawda! Dzięki swojej konstrukcji, rowery crossowe to pojazdy bardzo uniwersalne i wygodne. Kupując dobry rower crossowy, można zaopatrzyć się w pojazd, który będzie służył przez wiele lat. Dzięki niemu będzie można jeździć zarówno po bezdrożach, trudnych szlakach, jak i w komfortowy sposób przemieszczać się po mieście i drogach asfaltowych.

Rowery crossowe – specyfika

Rowery crossowe są pojazdami bardzo unikalnymi. Nie posiadają jednego przeznaczenia, zatem ich konstrukcja jest przystosowana do wielu zadań. W rowerach crossowych zamontowane są duże, najczęściej 28-calowe koła, rama pozioma lub pionowa i widoczne amortyzatory. Rowery crossowe mają również lepsze przerzutki od rowerów typowo miejskich. Ilość biegów w rowerach crossowych to najczęściej od 21 do 30. Siodełko jest mniejsze niż w rowerach miejskich, ale większe niż w rowerach typowo szosowych. Rama w rowerach crossowych jest zazwyczaj aluminiowa, co sprawia że rower jest wyjątkowo lekki. Rowery crossowe swoją budową pokazują, że są pojazdami uniwersalnymi.

rower crossowy

Czy warto kupić rower crossowy?

Kupując jakikolwiek rower należy dobrze zastanowić, w jakim celu będziemy go wykorzystywać i jakich udogodnień oczekujemy. Rowery crossowe to pojazdy bardzo uniwersalne. Są świetnym wyborem, jeśli chce się zarówno wygodnie przemieszczać po niewymagającym terenie, jak i wykorzystywać rower w bardziej zaawansowany sposób. Rowerem crossowym można przemierzać zarówno lasy i górskie ścieżki, jak i wykorzystywać go w aktywności fizycznej. Rowery crossowe to świetne pojazdy, ponieważ pozwalają na wykorzystywanie ich do wszystkich aktywności, których można od roweru wymagać.