Sprawdzamy kierownice rowerowe dostępne na rynku

Jazda na rowerze to bardzo popularna oraz chętnie uprawiana dyscyplina sportowa. Wycieczki rowerowe są w pełni przyjemne tylko wówczas, gdy posiadamy dobry jednoślad. Oprócz ramy, kół oraz hamulców istotnym elementem każdego roweru jest także kierownica.

Kierownice do rowerów szosowych w bogatej ofercie

Wybór kierownic do rowerów szosowych jest ogromny. Każdy wyczynowiec ma do wyboru modle o różnorodnej szerokości oraz głębokości.

Dla tych sportowców dla których podczas jazdy ważna jest każda sekunda dedykowane są niezawodne kierownice wykonane z carbonu. Są one bardzo lekkie i w związku z tym zmniejszają jeszcze bardziej wagę roweru. na takim rowerze można w szybkim czasie pokonywać bardzo duże odległości.

Kierownica do roweru typu baranek

Na rowerach szosowych zawodowi kolarze pokonują tysiące kilometrów. W rowerze takim niezwykle ważna jest zatem aerodynamika. Aby jazda była zawsze komfortowa i przyjemna warto mieć taki rower szosowy, który jest wyposażony w odpowiednią kierownicę.

W modelach szosowych najczęściej sprawdzają się wygięte kierownice w kształcie „baranka”. Pozwalają one na przybieranie pozycji mocno przylegającej do ramy roweru. 

kierownica do roweru

Kierownice idealne do rowerówMTB

W rowerach górskich zazwyczaj montowane są szerokie kierownice, które dają dostateczną kontrolę nad rowerem. Dzięki temu każdy rowerzysta może znacznie łatwiej reagować na poszczególne uderzenia przedniego koła pędzącego po wyboistym terenie.

Szersza kierownica jest także bardzo pomocna podczas podjazdów pod górę. Wówczas każdy rowerzysta może łatwiej rozbujać swój jednoślad na boki i dzięki temu zwiększyć siłę naporu na pedały.

W niektórych rowerach górskich  można też spotkać nieco węższe kierownice. Pozwalają one na szybką reakcję w czasie wykonywania gwałtownych skrętów.

Wyposażając rower w odpowiednią kierownicę jazda jest zawsze bardzo komfortowa i przyjemna.