Deskorolki – jak wybrać odpowiednią?

Jazda na deskorolce to hobby cieszące się coraz większą popularnością w naszym kraju. Aby czerpać z niej jak najwięcej przyjemności, warto stawiać na modele dopasowane do posiadanych umiejętności oraz preferowanej techniki jazdy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy doborze deskorolki.

Rodzaje deskorolek

Wbrew błędnym przekonaniom osób postronnych deskorolki z https://movino.com/pl/deskorolki/ mogą występować w bardzo wielu wersjach. Każdy z jej typów jest dostosowany do konkretnych technik jazdy, a najczęściej spotykane modele to:

  • deskorolka klasyczna – tak zwany skateboard to najprostszy rodzaj deskorolki o uniwersalnym charakterze. Sprawdza się zarówno wśród początkujących, jak i osób zaawansowanych. Odnajdzie się podczas jazdy na asfalcie oraz w trakcie wykonywania trików.
  • longboard – długa deska preferowana przez osoby uwielbiające zjazdy ze stromych wzniesień.
  • cruisier – deska klasyczna w nieco dłuższym wydaniu. Jej przód posiada ostro zakończony dziób, a tył jest ścięty pod wysokim kątem. Zda egzamin podczas jazdy po nierównych nawierzchniach.
  • fishboard – niewielki model służący do sprawnego poruszania się po mieście. Sprawdzi się wśród dzieci oraz osób początkujących.

Deskorolka – jaką wybrać?

Wybór modelu deskorolki powinien być dopasowany do preferowanego stylu jazdy oraz doświadczenia użytkownika. Po jego dokonaniu warto zwrócić uwagę na kilka innych istotnych aspektów. Pierwszym z nich są rozmiary deski, osoby początkujące powinny stawiać na szersze modele, które zapewniają zadowalającą stabilizację. Długość deskorolki jest uzależniona od jej przeznaczenia. Dłuższa deska zda egzamin podczas szybkiej jazdy, krótsza umożliwi wykonywanie bardziej skomplikowanych manewrów. Warto dodać, że osoby rozpoczynające swoją przygodę z jazdą na desce powinny stawiać na modele uniwersalne ułatwiające efektywną naukę manewrowania.