Chwyty rowerowe dla MTB

Prowadzenie roweru górskiego wiąże się z określonymi właściwościami jezdnymi. To z kolei oznacza, że ten skądinąd niezwykły środek lokomocji wymaga zastosowania specyficznego gripu. Mowa tu rzecz jasna o chwycie rowerowym, który powinien być odpowiednio ukształtowany.

Długość jest ważna

Funkcjonalne chwyty rowerowe do MTB powinny być przede wszystkim długie. Najlepiej, jeśli są to konstrukcje wykonane z pianki, która zapewnia maksymalną przyczepność do kierownicy i jednocześnie kompensuje jej drgania w trakcie eksploatacji. Najlepiej, jeśli grip jest w miarę jednolity i nie posiada żadnych, fantazyjnych kształtów. Dzięki temu można mieć pełną kontrolę nad rowerem i to nawet w trakcie jazdy po maksymalnie wymagającym terenie.

Funkcjonalne i tanie rozwiązanie

Wielu ekspertów zaznacza, że miękkie chwyty rowerowe do MTB są skonstruowane w taki sposób, że ich stosowanie nie wymaga korzystania z rękawiczek. Nawiasem mówiąc, wielu miłośników rowerów górskich korzysta wyłącznie z gripów, gdyż wykorzystana do ich produkcji pianka posiada optymalne właściwości mechaniczne (https://www.erowery.pl/m/526290/czesci-chwyty-i-owijki-kierownicy). Na uwagę zasługuje również fakt, że prosty grip nie utrudnia manewrowania. Wręcz przeciwnie – jest on w takich warunkach idealny i to głównie ze względu na niewielkie lub średnie prędkości.

chwyty rowerowe

Jak zamontować uchwyt?

Przeznaczone do MTB chwyty rowerowe montuje się zwykle w bardzo prosty sposób. Wystarczy zwilżyć koniec kierownicy wodą lub płynem do mycia naczyń i to samo zrobić z wewnętrzną częścią uchwytu. Dzięki temu będzie go można łatwo nałożyć na konstrukcję kierownicy, ciesząc się przy tym maksymalnym komfortem w trakcie jazdy po bezdrożach.

Zastosowanie właściwego gripu to nie tylko gwarancja bezpiecznej i wygodnej jazdy, ale też szansa na ograniczenie liczby wykorzystywanych akcesoriów w trakcie rowerowych podróży.