Jaki powinien być plecak górski?

Kiedy chcemy kupić plecak trekkingowy, to niestety może nas spotkać niemały zawrót głowy. Współcześnie różnego rodzaju modeli oraz producentów jest naprawdę wiele i bardzo trudno zdecydować się, jak i faktycznie plecak górski, będzie nam potrzebny. Dodatkowo trzeba tutaj podkreślić, że oczywiście plecaki turystyczne występują w dość szerokiej rozpiętości cenowej, co nie ułatwia nam to wyboru.

Na co zwracać uwagę, kiedy kupujemy plecaki turystyczne?

plecaki turystyczne

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy wybieramy plecaki trekkingowe na ich rozmiar. Jeżeli wybierzemy plecak za duży, no to niestety może się okazać, że będziemy po prostu się z nim nieco męczyli, wybierając się na krótsze wędrówki, lub po prostu przestaniemy go zabierać, bo będzie dla nas niewygodny.

Gorzej jest, jeżeli wybierzemy plecak zbyt mały, no bo po prostu nie będziemy w stanie się spakować. Druga sprawa to porządne szelki, czyli powinniśmy mieć wygodne i szerokie szelki, które sprawią, że nawet ciężki plecak będzie się nosiło komfortowo, a dodatkowo dobre plecaki górskie powinny mieć pas do spięcia na biodrach, co sprawia, że odciążamy nasz kręgosłup.

Nieprzemakalność

Nawet podstawowy plecak górski powinien być wodoodporny, przynajmniej do jakiegoś stopnia. Nawet jeżeli planujemy jednodniowy wypad i prognoza pogody pokazuje, że będzie ładna pogoda, to wcale to nie oznacza, że w górach nie może dojść do gwałtownego załamania pogody. 

Niestety, ale podróżowanie z plecakiem, w którym wszystko jest przemoknięte, nie należy do spraw najprzyjemniejszych.