Które torby turystyczne najlepiej sprawdzą się przy dłuższych podróżach?

Torby turystyczne mogą mocno różnić się od siebie pojemnością albo materiałem wykonania. Przy dłuższej podróży trzeba uwzględnić nie tylko liczbę bagażu, ale również komfort przemieszczenia. Liczy się także wytrzymałość, która pozwoli przenieść cięższe przedmioty. Jakie są najważniejsze cechy torby podróżnej

Pojemność oraz dodatkowe kieszenie

Torby podręczne przy dłuższych podróżach powinny posiadać jak największą pojemność. 30 litrów w przypadku wycieczki za granicę to zdecydowanie zbyt mało. Trzeba także pamiętać o długości, jeśli przewozi się narty albo wędkę. Torby turystyczne mają czasami pojemność na poziomie 130 litrów, co już z pewnością wystarczy całej rodzinie. Dodatkowym atutem będą dodatkowe skrytki, w których można ukryć mniejsze i bardziej wartościowe przedmioty. Dzięki nim nie trzeba będzie ich długo szukać i będą zawsze pod ręką. 

Materiał wykonania i wytrzymałość 

torby podróżne

Torby podróżne powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, gdzie mniejszym problemem będzie ciężar bagażu. Pozwoli to uniknąć np. zerwania się uchwytu podczas przenoszenia. Trzeba pamiętać, że torby podręczne mogą być niezbyt delikatnie potraktowane na lotnisku. Może to powodować przecieranie się materiału. W celu uniknięcia tego należy skorzystać z grubych tkanin. Bardzo odporna na rozciąganie jest bawełna albo różne odmiany materiałów syntetycznych. Należy też zwrócić uwagę na spód torby, który ma ciągły kontakt z podłogą. Dodatkowa warstwa materiału pozwoli uniknąć przemoczonych ubrań albo uszkodzenia wrażliwych na uderzenia przedmiotów.