Gogle narciarskie – niezbędnik czy niepotrzebny dodatek?

Sporty zimowe to świetny sposób na aktywność fizyczną, niezależnie czy chodzi o snowboard, narty czy sanki. Każde zapowiadane w prognozach opady śniegu przyciągają miłośników zimy na stoki narciarskie. Przed wielogodzinnym szusowaniem warto dokładnie sprawdzić sprzęt i wyposażyć się w niezbędne elementy, w tym gogle narciarskie. Są one szczególnie ważne dla zdrowia, o czym świadczy szereg poniższych cech!

Ochrona przed promieniowaniem UV

Promieniowanie UV przedostaje się nawet w pochmurny dzień. Światło słoneczne odbijające się od śniegu naraża narząd wzroku na niesprawność. Zbyt duża i długotrwała ekspozycja na światło UV może powodować uszkodzenie oczu. Praktycznie wszystkie obecnie dostępne gogle na narty zapewniają wysoką ochronę przed wszystkimi 3 rodzajami promieni ultrafioletowych, minimalizując tym samym ryzyko ślepoty śnieżnej.

Poprawa widoczności

Istotnym czynnikiem wpływającym na komfort i bezpieczeństwo jazdy jest kontrast. Pomaga on zauważyć przed sobą wyboje, które są słabo widoczne na białym, jaskrawym śniegu. Wybierając odpowiedni kolor soczewki gogli narciarskich, można zwiększyć kontrast. Dodatkowo gogle zapewniają ochronę przed wiatrem, śniegiem oraz zimnem, powodującym podrażnienie i ból oczu.

Ochrona przed urazami mechanicznymi

Zabłąkana gałąź drzewa lub mały kamień może wyrządzić ogromną krzywdę, zwłaszcza przy poruszaniu się z dużą prędkością. Gogle stanowią dodatkową ochronę nie tylko dla oczu, ale również dla większej części twarzy. Tylko dobrze dopasowane stają się doskonałą barierą ochronną dla wzroku!

Gogle narciarskie dostępne tutaj.