Deska snowboardowa damska-czym się kierować podczas kupna?

Kiedy robi się coraz zimniej, miłośnicy zimowego szaleństwa nie mogą doczekać się wyjazdu na stok. Od wielu lat snowboard jest równie popularny, jak jazda na nartach. Czym kierować się kupując pierwszą deskę snowboardową lub będąc zaawansowanym snowboarderem?

Snowboard dla początkujących

Decydując się na uprawianie snowboardu, przede wszystkim należy przygotować się na zakup deski. Najmniejsze znaczenie ma wzór i grafika umieszczona na sprzęcie. Damska deska snowboardowa dobierana jest na podstawie wzrostu, wagi oraz rozmiaru buta. Podane parametry umożliwią dobranie odpowiedniej długości i szerokości snowboardu.

Większość sklepów sportowych zamieszcza stosowne tabele umożliwiające ustalenie odpowiedniej długości deski. Można też kierować się ogólną zasadą dopasowania długości deski do wysokości brody. W przypadku osób początkujących zasada ta może nie mieć zastosowania, ponieważ łatwiej jeździ się na desce krótszej.

Deska sięgająca ramienia lub kilka centymetrów poniżej brody jest korzystnym rozwiązaniem dla osób stawiających pierwsze kroki w tym sporcie.

Wybór deski dopasowany do stylu jazdy

Deski snowboardowe damskie różnią się ze względu na rodzaj terenu, w jakim będą używane. Do zjazdu po klasycznym stoku, poza trasą, jak i podczas pierwszych kroków w snowparku przeznaczone są uniwersalne deski All Mountain.

Deska freestyle przeznaczona jest do jazdy w snowparku oraz do robienia tricków na stoku. Spośród desek freestylowych rozróżnia się deski do jazdy w rynnie (half-pipe), po przeszkodach (jibbingu) oraz deski freeride do jazdy w puchu.

Deski snowboardowe damskie dostępne na stronie DobreNarty.pl.