Rower trekkingowy – cechy charakterystyczne jednośladu turystycznego

Duże obciążenie w trakcie jazdy, przewożenie dużej liczby przedmiotów, przemierzanie tras dłuższych niż kilkadziesiąt km to zadania, którym jest w stanie sprostać rower trekkingowy. Wyposażony w bagażnik, ramę z solidnych materiałów i koła o średnicy 26 lub 28 cali dają pewność komfortowej jazdy w stylu turystycznym. Jeśli chcesz jeździć przez długi czas jednym rowerem po mieście w celu zaoszczędzenia swojego czasu na chodzeniu, to rower trekkingowy jest odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Co jest charakterystyczne dla jednośladów turystycznych?

rower trekkingowy

Jest pewien zestaw parametrów, na które warto zwrócić uwagę w trakcie zakupów. Rower trekkingowy praktycznie zawsze jest wyposażony w przedni błotnik, a także bagażnik w tylnej części. Jest to rower o zastosowaniu praktycznym, dlatego sprawdzi się też w umiarkowanych warunkach terenowych. Można liczyć na to, że w rowerze po zakupie będą już lampki oraz nóżka. Bezpieczeństwo jest w tym przypadku priorytetem.

Jak wybrać odpowiedni model roweru trekkingowego?

Dobór odpowiedniego roweru trekkingowego zależy od naszej anatomii ciała. Kobiety będą chętne na zakup modelu damskiego, natomiast mężczyźni zdecydują się na ramę tradycyjną. W obu przypadkach możemy liczyć na elementy aluminiowe. Oprócz tego w trakcie zakupów można kierować się poprzez kwestie takie jak:

  • wielkość kół – 26-28 cali, bieżnik na oponach licznik z reguły średni,
  • hamulce v-brake– zapewniają krótką drogę hamowania, a przy tym są łatwe w naprawie,
  • siodełko – jego dobór warunkuje to jak długo będziemy mogli siedzieć na rowerze, 
  • amortyzatory – modele ze średniej półki cenowej będą wyposażone w amortyzator przedni.

Idealny rower trekkingowy można znaleźć na stronie GoRide.pl.