Co poprawia bezpieczeństwo na nartach?

Jazda na nartach jest niezwykle wymagająca pod względem fizycznym, lecz również i w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. Duża prędkość i niekiedy mała stabilność nart, to prosty przepis na upadek. A jak szybko można się przekonać, śnieg nie jest wcale tak miękki i puchowy, jak się wydaje. Niezbędne zatem jest to, aby posiadać odpowiednie zabezpieczenie ciała.

Zabezpieczmy głowe

Zdecydowanie najważniejszym elementem wpływającym na bezpieczeństwo narciarza, jest kask narciarski. W końcu podobnie jak w przypadku rowerzysty czy też motocyklisty, w razie wypadku to właśnie głowa stanowi najczulszy i najdelikatniejszy punkt całego ciała. Kaski narciarskie są tak zaprojektowane, aby stanowiły możliwie jak najlepsze zabezpieczenie w przypadku upadku i uderzenia głowa w twardą powierzchnię. Co więcej, są również bardzo wygodne oraz komfortowe, aby nie stanowiły źródła złego samopoczucia.

Gogle narciarskie

Wystarczy kilka chwil na nartach, aby przekonać się o tym, że momentalnie w powietrze wzniecane są ogromne ilości śniegu, który szybko dostaje się do oczu. Z tego też powodu obok kasku narciarskiego trzeba koniecznie mieć na głowie założone gogle narciarskie, które chronią oczy przed śniegiem i innego typu zanieczyszczeniem. Co również bardzo ważne, takie gogle posiadają specjalne szkła z fitem, który zabezpiecza oczy przed oślepieniem w wyniku nagłego blasku światła, o który jak wiadomo, na śniegu nie jest trudno. Warto więc z tego powodu mieć dobrze dobrane gogle, ponieważ tak samo jak i kask, stanowią one podstawę ochrony narciarza.

Kaski narciarskie dostępne na DobreNarty.pl.