Buty skiturowe- jak prawidłowo dobrać rozmiar?

Kompletowanie sprzętu przez osoby chcące wyjechać w góry jest bardzo istotne. Oczywiście to, co ze sobą zabierzemy, zależy przede wszystkim od tego, na jaką aktywność chcemy się przygotować. Jeśli planujemy wędrówki po górach połączone razem ze zjazdami, powinniśmy zadbać o odpowiednie buty skiturowe.

Rozmiar, który ma znaczenie

Wybór butów skiturowych nie zawsze należy do najłatwiejszych. Żeby kupić te odpowiednie, musimy skupić się na doborze rozmiaru. To właśnie od tego zależy nasza wygoda, a także bezpieczeństwo.

Pierwszy podstawowy element to długość stopy. Przed przymiarką jakichkolwiek butów, warto dokładnie zmierzyć długość swoich stóp. Dzięki temu będziemy wiedzieli, jaki rozmiar mamy przymierzyć.

Druga równie ważna kwestia to wygoda. Powinniśmy wybrać takie buty skiturowe, które najlepiej leżą na naszej stopie. Nie ma tu miejsca na ewentualne uciskanie lub złe dopasowanie. Jeżeli już znajdziemy te, które są idealne dobrze warto przymierzyć jeszcze jedne o rozmiar mniejsze. Czasem może się zdarzyć, że będą one lepiej przylegały do stopy, co wpłynie na większy komfort.

Modele damskie i męskie

Najczęściej można je rozróżnić po kolorze, ale ważny jest również rozmiar, który to dzieli oba te modele. Noga kobiety jest zazwyczaj smuklejsza, a więc większość butów skiturowych damskich jest przystosowanych do zgrabniejszej stopy.

Rozróżnienie obu tych rodzajów ułatwi oraz pewnością przyspieszy wybór. W każdym sklepie w razie wątpliwości możemy skorzystać z pomocy sprzedawcy, który udzieli nam ważnych wskazówek na temat produktu, który nas interesuje.

Buty skiturowe dostępne na stronie https://dobrenarty.pl/narciarstwo/buty-narciarskie/buty-narciarskie-skitourowe/