Czy przydadzą ci się narty skiturowe?

Uprawiając skitouring, ciekawie zdobywa się góry. Na pewno w innym stylu. W tym przypadku ma się z górami bardzo bliski kontakt, na góry się podchodzi, z gór się zjeżdża, po górach się wędruje, zdobywając dziewicze tereny. Oczywiście sport ten wymaga odpowiedniego sprzętu i występuje w kilku swoich odmianach. Jednak wszystko jest dla ludzi, toteż i w tym wypadku każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Czy skitouring jest dla ciebie?

Najpierw jest dobrze spróbować jakiegoś sportu a dopiero potem można stwierdzić, że jest on dla nas odpowiednią formą spędzania wolnego czasu. Skitouring to górski sport, toteż okaże się dla nas idealny gdy kochamy góry i lubimy w nich spędzać swoje wolne chwile.
Na początek najlepiej jest pożyczyć sprzęt i wybrać się na wycieczkę z doświadczonym partnerem.
Narty skiturowe są inne od zwykłych nart zjazdowych, tak samo jest z wiązaniami i rodzajem butów. Są trzy formy uprawiania skitouringu i do każdej z nich potrzebny jest inny rodzaj sprzętu. Różnice wynikają z konstrukcji, ciężaru i funkcjonalności.

Jakie narty skiturowe, do czego?

Samych modeli nart skiturowych jest wiele. Narty są szersze i lżejsze a ich wiązania podobne do wiązań w nartach biegowych. W zależności od wybranego rodzaju aktywności, dobrać trzeba odpowiedni sprzęt.
Dla osób, które poruszają się szybko i żwawo proponowane są lekkie narty z zabezpieczeniem ich boków. Osoby, które preferują zjazdy poza wytyczonymi trasami, powinny wybrać narty lekkie i posiadające optymalną szerokość. Natomiast profesjonaliści, powinni wybrać dla siebie narty maksymalnie szerokie.

Narty skiturowe dostępne w tym miejscu.