Podróż w góry, czyli co może zaskoczyć posiadacza pokrowców na narty?

Przeczytanie nawet kilkudziesięciu poradników dotyczących wyboru optymalnego pokrowca na narty, nigdy nie zastąpi doświadczeń związanych z pierwszym wyjazdem zimą w góry. Dotyczy to również samego pokrowca, który może swojego użytkownika w pewnym stopniu zaskoczyć.

Pokrowiec na narty a jego trwałość

Choć mogłoby się wydawać inaczej, trwałość zdecydowanej większości w miarę dobrych pokrowców jest bardzo duża. Sprzęt za 60 – 80 złotych powinien zapewnić kompleksową ochronę przed wilgocią i innymi zjawiskami fizycznymi. Większość takich modeli wykonana jest w całości z poliestru, który – jak na tworzywo sztuczne przystało – charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi. Ponadto większość takich modeli wyposażona jest w specjalne, piankowe wkładki, które dodatkowo chronią przed oddziaływaniami mechanicznymi.

Zamykanie i otwieranie

Na samym początku pewnym wyzwaniem przy użytkowaniu większości pokrowców może się okazać… system zapięć. Najczęściej są one zabezpieczane 4 osobnymi paskami, z których każdy musi być odpowiednio zapięty i zabezpieczony. Można oczywiście zdecydować się na zakup modelu z zamkiem błyskawicznym, ale z reguły ma on tendencję do dużej awaryjności (choć na rynku można znaleźć również i bardzo dobre modele).

Podsumowanie

Użytkowanie pokrowców na narty po raz pierwszy, może zaskoczyć ich niedoświadczonych użytkowników. Niemniej dłuższe korzystanie ze sprzętu, powinno rozwiązać ten problem i znacznie uprzyjemnić codzienne użytkowanie posiadanych modeli nart.

Pokrowce na narty dostępne na https://www.krakowsport.pl/pol_m_Sprzet-zimowy_Pokrowce-na-narty-892.html