Jak pozbyć się wody z organizmu?

Nie każdy o tym wie, lecz zbyt duża ilość wody w organizmie, to jeden z najczęstszych powodów puchnięcia ciała, co może być odbierane jako nadwaga. W rzeczywistości to jednak nie tłuszcz, lecz właśnie nagromadzona woda. Jak pozbyć się wody z organizmu i wizualnie zrzucić kilka kilogramów?

Czego nie robić?

Jeśli chce się ograniczyć ilość wody w organizmie, przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, aby pod żadnym pozorem nie zmniejszać ilości wypijanych płynów. Wiele osób może uważać, że skoro pije mniej, to organizm zużyje wodę już nagromadzoną. Jest to ogromny błąd, ponieważ po pierwsze będzie to bardzo szkodliwe dla zdrowia, a po drugie odniesie zupełnie odwrotny skutek. Odwadniany organizm będzie jeszcze bardziej zatrzymywał w sobie wodę, ponieważ tak zadziała jego mechanizm obronny.

Usuwanie nadmiaru wody z organizmu

W jaki zatem sposób usunąć nieco nadmiaru wody z ciała? Przede wszystkim warto radykalnie ograniczyć ilość spożywanej soli. To właśnie ona powoduje powstawanie obrzęków i zatrzymywanie płynów w ciele. Dodatkowo warto pić więcej wody, ponieważ dostarczanie jej w dużych ilościach wyreguluje gospodarkę płynami w ciele. Na koniec warto pamiętać, aby żyć nieco aktywniej, ponieważ aktywność fizyczna również ma bardzo pozytywny wpływ na ten aspekt.