Czym należy się sugerować przy wyborze sprzętu narciarskiego?

Należy mieć świadomość, aby przy wyborze sprzętu narciarskiego kierować się przede wszystkim swoimi umiejętnościami, wagą, a także wzrostem.

Jaka powinna być optymalna długość nart?

Zdecydowanie najlepszą opcją będzie zakup nart sięgających do poziomu podbródka. Osobom początkującym rekomendowane jest zaopatrzenie się w sprzęt narciarski Phenix sięgający do brody. Narty powinny być zatem około 15 cm niższe niż wzrost osoby.

Narciarzom preferującym znacznie bardziej agresywny styl jazdy zalecane jest z kolei wybranie nart o długości wzrostu. Nie można oczywiście zapomnieć, aby po zakupie desek pamiętać o odpowiednim ustawieniu siły wypięcia wiązań. Rekomendowane jest, aby dokonał tego profesjonalny serwis.

Czym sugerować się przy zakupie butów narciarskich?

Warto mieć świadomość, że wybranie butów narciarskich jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Proces zakupu będzie wymagał od użytkownika przede wszystkim cierpliwości, a także fachowej pomocy specjalistów. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że zdecydowanie najbardziej istotna w butach narciarskich będzie twardość skorupy.

Warto także zaznaczyć, że wspomniana twardość będzie określała nie tylko przeznaczenie, ale również komfort i wygodę. Obecnie przyjmuje się trzy skale twardości butów narciarskich: buty miękkie, twarde, a także sztywne. Nie jest zalecane sugerowanie się kolorem butów i ceną. Może bowiem odbić się w przyszłości zarówno na komforcie, jak i technice jazdy.