Po zdrowie z kijkami

Niektórzy wyszukają przeróżnych wymówek na to, aby tylko nie ruszyć swoich czterech liter z fotela czy kanapy. Większości osobom nie uśmiecha się codzienne jeżdżenie na rowerze, odwiedzanie siłowni czy bieganie. Nie trzeba wcale tego robić, aby poprawić sylwetkę, stracić zbędne kilogramy i wzmocnić ogólną kondycję ciała. Wystarczy sięgnąć po kijki do nordic walking i regularnie uprawiać ten małowymagający sport. Korzyści płynących z tego płynie wiele, więc warto.

Chodzenie z kijkami do nordic walking to nie tylko moda

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niepozorny nordic walking daje ogromne korzyści zdrowotne. Jest to metoda chodzenia z użyciem specjalnych kijków. Nie chodzi tutaj jednak o to, aby podpierać się nimi jak senior laską. Nie jest to też spacer, ale dynamiczny marsz, podczas którego pracuje zarówno dolna, jaki i górna połowa ciała. Taki marsz jest bardziej wymagający niż spacer, ale mniej męczący niż bieganie. Warto wiedzieć, że podczas biegania angażowanych jest mniej niż połowa mięśni, a uprawiając nordic walking aż 90% mięśni całego ciała.

Okazuje się, że taki marsz z kijkami wzmacnia mięśnie i jednocześnie niweluje ich napięcie. Można ulżyć sobie w cierpieniu, jeśli komuś doskwiera napięcie mięśni i ramion. Nordic walking przeciwdziała też garbieniu się, wymuszając przyjęcie wyprostowanej postawy. Godzinny marsz z kijkami to okazja do zgubienia sporej ilości kalorii, a więc sport ten sprzyja utrzymaniu szczupłej sylwetki i nawet pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów.

Oferta sprzedażowa kijków do nordic walking dostępna w ofercie sklepu KrakowSport.pl.