Namiot turystyczny może być komfortowy!

Nocowanie w namiocie najczęściej kojarzy Ci się z niezbyt komfortowym snem? Nowoczesny sprzęt biwakowy także może zagwarantować maksymalną wygodę. Co warto wybrać, by noclegi na zewnątrz zawsze były udane?

Dzisiejsze namioty zacznie różnią się od tych sprzed lat. Modele turystyczne są znacznie bardziej komfortowe w użytku – większe, bardziej odporne na wilgoć, a także szybsze w rozkładaniu i składaniu.

Jak zatem wybrać taki namiot turystyczny, który zapewnia jak najlepszą wygodę noclegu nawet w trudnych warunkach? Zapraszamy do sprawdzenia!

Jakie namioty turystyczne są najwygodniejsze?

Komfort namiotu zależy przede wszystkim od jego wielkości. Wybierając duży namiot, możemy cieszyć się większym komfortem jego użytkowania – nie tylko nocą, gdy śpimy, ale także wtedy, gdy chcemy schronić się w nim przed słońcem lub deszczem podczas dnia.

Jeśli szukamy wygodnego namiotu dla dwóch osób, warto pomyśleć o przestronnej „dwójce” lub nawet „trójce”. Najlepiej, aby wybrany model posiadał przedsionek oraz sypialnię – wtedy w przedsionku można zostawić bagaż, obuwie, ustawić stolik i krzesła, natomiast sypialnię przeznaczyć tylko do snu. Zwróćmy zatem uwagę na wymiary namiotu, w tym także na jego wysokość, aby można było korzystać z niego z wyprostowanymi plecami, a nie w schylonej pozycji.

Warto pamiętać także o tym, że dobry namiot powinien posiadać właściwy system wentylacyjny. Dzięki niemu we wnętrzu nie dochodzi do nadmiernego nagromadzenia się ciepłego powietrza, które może powodować duży dyskomfort. Wybrane modele namiotów posiadają także dwa wejścia dla szybszej wentylacji wnętrza.

Dobierz odpowiedni sprzęt biwakowy dla pełnego komfortu snu
Aby nocowanie w namiocie turystycznym było jeszcze wygodniejsze, nie można zapominać o dobraniu dobrego sprzętu biwakowego:

Dla wygodnego noclegu warto wybrać:

  • matę samopompującą lub materac – zapewniają większy komfort snu niż zwykła karimata, ponieważ są grubsze i bardziej sprężyste
  • wysokiej jakości śpiwór – typu mumia albo zwykły, który będzie dopasowany do temperatury, w której zamierzamy nocować
  • poduszkę – dmuchaną albo zwykłą dla podparcia głowy

Zatem nocowanie w namiocie także może być komfortowe. Wybierz odpowiedni sprzęt biwakowy i ciesz się maksymalną wygodą noclegów!